פורום
ניווט בפורום

שחיקה חומצית

ציטוט

שלום

האם תןכל בבקשה להפנות אותי למאמרים על שחיקה חומצית , מניעתה ?
ומה נחשב מזון חומצי כמה שיותר בפירוט
בנוסף
התחלתי להשתמש במשחת שיניים עם פלואוריד כתוב על המשחה שהשימוש בה הוא לכחודש... האם זה הגיוני ?

ציטוט

גם אצלנו באתר יש מאמר בנושא: שחיקה חומצית כרונית של השיניים: כיצד לאבחן ולמנוע נזקים

acid erosion of the teeth

לגבי המשחה - אני מניח שזוהי אחת המשחות לשיניים רגישות, והאזהרה הזו נועדה כדי להסביר לך שצחצוח בלבד אינו מספק, ויש להגיע למרפאת שיניים לבידקה יסודית ותוכנית טיפול אישית

ציטוט

מי שאמרה לי את זה היא מומחית לחריקת שיניים... היא אמרה לי לשתות מים בין הארוחות וכך אני עושה. פניתי אליה באופן פרטי וביוזמתי לאחר שהסתבכו לי כל מיני דברים ואיזה ומומחה המליץ לי ללכת אליה.
האם יש טיפול נוסף מעבר לשינוי הרגלים?
ראיתי שיש אפליקציות פלואוריד או משהו ...לשאול רופא שיניים או שיננית ...?שיננית אני רואה הרבה יותר...
אני באמצע יישור בפלטות שקופות - האם במהלך הטיפול רצוי לעשות במשהו בעניין או לאחר מכן?
כמובן שאני משתדלת לשתות מים ולשטוף את הפה לאחר שתיית משקאות חומציים אם אני שותה כאלה בכלל.

ציטוט

ראשית, אין כזה דבר "מומחית לחריקת שיניים". שנית, לגבי שחיקה חומצית - להרבות בשתייה ושטיפות פה בהחלט עוזר להפחתת חומציות בפה, אך זו רק עצה כללית. יש לאבחן אם המקור לחומציות בפה היא בגלל עלייה של חומצות קיבה לפה, או בגלל תזונה שהינה מאוד חומצית, או בגלל היגיינה אוראלית לקוייה. עוד עצות קשורות כמובן לשינויי תזונה והרגלי היגיינה אוראלית טובים יותר ומותאמים למצב. 

התחברות

בודק...