פורום
ניווט בפורום

כאב חזק בצד ימין בראש

ציטוט

היום היה לי כאב חד בצד ימין שלעיתים היה באיזור העין ולעיתים באיזור של הלסת העליונה מאחורה כלומר באיזור של שן הבינה. זה נמשך כחצי שעה והלכתי לרפואת חירום ולא מצאו דבר ואמרו שייתכן וזה מהשן בינה כי גם אמרתי להם שיש לח בה חור גדול והיא אמורה להעיקר. כשיצאתי מהבית אל האוויר הכאבים פסקו. עד עכשיו הכל בסדר. אני מבין שאינך יכול לדעת מה המצב אצלי ברופן ספציפי אך הייתי שמח לתשובות תאורטיות בנושא. כלומר אם זה באמת נבע משן הבינה, ייתכן וזה נבע בגלל החור לכשעצמו מבלי שהגיע אל השורש? או שיכול להיות שבזמן הכאב זה הגיע אל השורש ובאותו הזמן השורש פשוט מת מעצמו ובגלל זה הכאב פסק? מה לדעתך התרחישים האפשריים במצב הזה? אם זה באמת נבע משן הבינה, איך ייתכן שהכאב היה חד ופשוט פסק אחרי חצי שעה? שהרי שן שהעששת שלה הגיעה אל השורש וצריכה טיפול שורש אמורה לכאוב באופן מתמשך ובלתי פוסק (מניסיון). בכל אופן אקבע תור לעקירה בקרוב. האם יש סיבוך בעקירת שן בינה שיש בה עששת גדולה?

ציטוט

שאלות רבות ואין לי תשובה אישית בשבילך. אומר באופן כללי כך: ב21 שנותיי כרופא שיניים ראיתי אינסוף מצבים, ולעיתים חור קטן גורם לכאב, ולעיתים חור ענקי עם זיהום קשה לא הכאיב בכלל למטופל שהיה מאוד מופתע מהאיבחון. באופןו כללי ככל שהריקבון (עששת) מתקדם אל כיוון העצב צפוייה דלקת בעצב, ולעיתים גם זיהום ממושך יביא לנמק מלא או חלקי של העצב. ולעיתים המצב גם מחמיר ומתרחש זיהום מעבר לגבולות השן, דהיינו בחניכיים ובעצם הלסת. על כן חשובה הבדיקה השנתית ע"י הרופא, ובדיקה לפחות פעמיים בשנה עם השיננית, וכמובן לכוון גם לאיבחון מוקדם ולמניעה, ולא רק במקרי חירום.

ספציפית האם אצלך הדלקת היא בגלל שן רקובה או בגלל בעייה רפואית אחרת כמובן שאיני יודע דרך האינטרנט, ויש צורך לאיבחון מלא ומעקב, וכמובן לטפל בכל בעייה שמתגלית.טכנית - כמובן שככל שהשן נרקבת יותר יהיה קשה יותר לבצע עקירה שלה.

בדיקות שונות וסוגי צילומים במרפאת השיניים - המלצות, מושגים והסבריםחורים בשיניים, טיפול שורש, מבנים וכתרים - תשובות לשאלות נפוצות 

ציטוט

יכול להיות כשאגיע לעקירה היא תהיה בעייתית בגלל החור? מה עלול לקרות? היא תהיה יותר קשה לי, או לרופא? משום מה הרופא אמר שזה לא דחוף והעדיף לבצע לי סתימות אחרות קודם למרות שאמרתי לו שאולי כדאי לעקור

ציטוט

ככל שהשן תירקב יותר וככל שזיהום בשן /בעצם/בחניכיים יתפשט יות ר, כך יהיה יותר קשה/כואב/מסובך, גם לך וגם לרופא. לגבי דעתו של הרופא האישי לגבי מצבך האישי תצטרך לקבל תשובות ממנו, איני יכול לדעת דרך האינטרנט

התחברות

בודק...