פורום
ניווט בפורום

דלקת שיניים כתוצאה מכאבי שן בינה

ציטוט

היי
אני בת 33 לאחרונה סובלת מכאבים רציניים באזור הלסת התחתונה והאוזן ומדלקת חניכיים שכנראה התפתחה לה שם באזור השן בינה. אני מודעת לחור גדול שיש בשן בינה אך החשש שלי מרופאי שיניים כמו גם מקום המצאותי כרגע רחוק מישראל(ניו יורק -מפאת לימודי) מנעו ממני את הרצון ללכת להבדק ולעשות משהו. היום אחרי שימוש באנטיביוטיקה כשבוע [היות והדלקת ממש החמירה ואפשר לומר שמעל 3 שבועות אני סובלת קשות] ניגשתי למרפאת שיניים לידי, הרופא עשה צילום לשיניים והצביע על כך שיש צורך בטיפול שורש בשן הבינה ובשן שלידה. הוא אמר שלפי מבנה הלסת שלי יש אפשרות "להציל" את השן בינה ושזה כדאי, אך אם אחליט שלא הוא ציין שאצטרך לעקור אתת השן בינה ואז לעשות טיפול שורש בשן שלפניה. שאציין שממנה אני לא מרגישה שום כאב כלל. [אגב השן השלישי לשן בינה עם טיפול שורש מלפני 10 שנים בערך] משהו לא ממש מסתדר לי עם הצורך בטיפול שורש בשן שאחרי שן הבינה ובכלל לא ממש בטוחה ומבינה עד כמה נכון וכדאי לעשות זאת גם בשן הבינה עצמה.
שאלתי היא עד כמה אפשר ונכון לסמוך על הבחנת הרופא אותו ראיתי, ועד כמה הכרחי לבצע טיפול שורש או/ו עקירה בכדי להמנע מהכאבים שיש לי כרגע, ואם יש דרך או אפשרות לעשות משהו רגעי עד שאחזור לארץ בלי שיהיה איזו החמרה כלשהי ועדין סבילות של כאב אם בכלל...

ממש אשמח לשמוע את חוות דעת.. כל הסיפור הזה קשה לי בעיקר בגלל שאני מרגישה שזה התפתח מתוך כך שנגמרה לי משחת השיניים בה הייתי נוהגת להשתמש ובתחושתי היא זו ששמרה על השיניים שלי והגנה מפני דלקות וכד' [ הייתי משתמשת בסנסודיין דואל קייר] ובארה"ב לא מייצרים את המשחה הספציפית הזו..]
לא יודעת אם זה רק בראשי אך מרגיש לי שבאמת זה עזר לשמור על בריאות שיניי עד כה..

בכל מקרה אשמח לחוות דעת בעיניין
תודה!

ציטוט

ראשית לא אוכל לדעת מה לייעץ ואף רופא מקצועי לא יתן איבחון ותוכנית טיפול רק על סמך התיאור הזה באינטרנט. יש צורך בבדיקה מקצועית אישית, גם בתוך הפה וגם במקביל לצילומי רנטגן שונים. על כן או לבקש הסברים נוספים מהרופא שבדק אותך ותשובות לשאלותייך הרבות, או לגשת לבדיקה נוספת אצל רופא שני ולשמוע את דעתו, כמובן כולל הסברים ותשובות.

שנית, כמה הערות לגבי משפטים שרשמת:

- "מנעו ממני את הרצון ללכת להבדק ולעשות משהו"  - אף אחד לא רוצה בעיות רפואיות, אבל כאשר יש, כדאי מאוד לטפל בהן בהקדם, לפני שהמצב מחמיר (כמו שקרה לך). וזה מתבטא כמובן גם בכאבים ובדלקת החריפה שלך, וגם בטיפולים לא נעימים במיוחד, לעומת לבצע סתימות כאשר עוד היה אפשר לבצען. וכמובן גם מתבטא במחיר וגם בחששות.

ועל כן גם לאחר טיפולים אלו - כדאי להקפיד על טיפול עם השיננית לפחות פעמיים בשנה, ועל בדיקה עם הרופא האישי לפחות פעם בשנה, וקבלת הנחיות מפורטות כיצד לצחצח בבית ולשמור על היגיינה אוראלית טובה. 

- "שאציין שממנה אני לא מרגישה שום כאב כלל" - היעדר כאב לא אומר שאין בעייה שמתפתחת, כמו חור בשן או דלקת חניכיים וכולי. על כן חשיבות הביקורים במרפאה בצורה מסודרת ולהימנע מהחמרת המצב כפי שרשמתי מקודם

"מקום המצאותי כרגע רחוק מישראל (ניו יורק -מפאת לימודי)" - ובמיוחד בגלל שאת לא נמצאת קרוב לישראל ולא יכולה "לקפוץ לבדיקה" או לטיפול כאן בארץ, חשוב שתמצאי רופא שיניים מקצועי והגון, כזה שלא תפחדי ממנו ברמה האישית, ותוכלי לסמוך על דעתו ועל טיפוליו, כולל שיננית כנ"ל. רצוי לקבל המלצות מחברים/מכרים/משפחה על מרפאה איכותית כזו, ואפשר גם לקבל המלצה מהשגרירות/קונסוליה על מרפאות איכותיות שבהן הדיפולמטים הישראלים מטפלים, אולי אפילו מרפאה של רופא דובר עברית, אם זה יגרום לך לתחושה נוחה יותר

והכי חשוב - שוב - לא לדחות ולדחות את ההחלטות ואת הטיפולים, שכן המצב עלול להחמיר עוד יותר.

מקווה שעזרתי, בהצלחה

ציטוט

התחברות

בודק...