פורום
ניווט בפורום

שחיקת שיניים ושיקום

ציטוט

שלום רב,

אובחנתי כסובל משחיקת שיניים.
על פי הרופאים, כל השיניים הטוחנות איבדו מהגובה שלהן בצורה משמעותית שלא אופיינית לגילי הצעיר יחסית (בשנות ה-30 לחיי).

למרות זאת, אין שום שינוי במבנה הפנים (חיוך של "זקן") או בעיה אסתטית כלשהי וכמו כן אין כאבים (לעתים רחוקות יש רגישות קלה בשן אחת באכילת דברים חומציים מאד).

מאז האבחון, אני משתמש בסד לילה כדי למנוע את השחיקה.

ישנה אפשרות שאלך לכיוון של שיקום - כתרים רבים לכל השיניים הטוחנות - עסק יקר מאד וארוך.

השאלה שלי היא כזאת - במידה ואני לא הולך לשיקום ונשאר רק עם הסד לילה, האם השיניים שלי יחזיקו לאורך זמן? מה יהיה מצבם עוד עשר ועשרים שנה? האם השחיקה שאני נמצא בה כעט שמה אותי במצב גרוע יותר לעתיד?

ציטוט

איך אפשר לענות למישהו על השאלה מה יהיה בעוד 10 שנים ובעוד 20 שנים? אף אחד לא יכול לנחש. מה שכן, בהחלט בחריקת שיניים יש לטפל לא רק עם סד לילה, שזה דבר מבורך, אלא גם למצוא מה גורם לך לחרוק שיניים (בדר"כ סטרס) ולטפל גם בגורם לחריקה, וכן להימנע מהרגלים אחרים שגורמים לשחיקת שיניים ולבעיות במערכת הלעיסה. החשש הגדול הוא לר רק לשיניים עצמן, אלא גם לשלמות ותקינות מערכת הלעיסה, ולמנוע נזק גם לשרירי הלעיסה ומפרק הלסת.

תוכל לקרוא כאן הסבר והמלצות בנושא חריקות שיניים הובעיות הנילוות אליה: 

חריקת שיניים (ברוקסיזם) ושחיקה, הרגלים מזיקים וכאבי פנים ולסתות -TMD - סיבות ופתרונות

התחברות

בודק...