פורום
ניווט בפורום

שטח סתימה

ציטוט

אני חושב שכשהרופא ביצע לי סתימה בין השיניים, חומר הקומפוזיט שהוא שם מכסה יותר שטח של השן מאשר רק את הסתימה. כמובן שאני מניח שקשה לשים חומר בדיוק על איזור הסתימה כשמדובר הסתימה בין השיניים. האם תיאורטית חומר הקומפוזיט שמרוח על שטח השן יכול להגן עליה במובן מסוים או להזיק? אם למשל יש חיידקים מתחת

ציטוט

באופן כללי - הסתימה צריכה לא רק למלא את החלל שנוצר מהריקבון ומסילוק העששת, אלא גם לשחזר את צורת השן במדוייק - כך שאם יש "עודפים" יש ללטש אותם ולדייק את המצב. האם זה המצב אצלך? כמובן שאיני יודע, והרופא האישי יוכל לבדוק ולתקן בשמחה במידת הצורך

ציטוט

המצב אצלי הוא שיש מעט שכה של קומפוזיט על השן. כשראיתי בהתחלה פחדתי שזה סדק כי הבדל בין התפר של הסתימה לשן וזה היה נראה כמו פס. הלכתי את הרופא והוא אמר שהוא יכול ללטש את זה אבל שאין צורך. זו שן אחורית אז הוא השתמש בטבעת ברזל שעוזרת לעצב את הסתימה. יש שכבה קטנה של קומפוזיט על השן באיזור הסתימה, השאלה אם יזיק להשאיר אותה? אני פשוט פוחד להתעסק בשן יותר כי המצב יכול רק להחמיר מן הסתם, חומר שן לא צומח בחזרה

ציטוט

אני חושב שהסברתי בצורה ברורה ופשוטה - לא אמורה להישאר שכבה של קומפוזיט על השן באיזור כלשהו אלא אם היא חלק מהסתימה ובתורה ובמיקום שמשחזר במדוייק את צורת השן. האם זה המצב אצלך או שיש צורך בליטוש? שוב - איני יכול לדעת, אלא רק הרופא שבודק את הנ"ל 

ציטוט

אני מבין אבל רציתי לדעת אם עקרונית זה קריטי? יש לי שכבה קטנה של קומפוזיט על השן גם לפי הרופא שביצע את הסתימה, כי באתי לביקורת. זה לא מפריע ויזואלית כי זה מאחור. עקרונית זה עלול לפגוע בשן?

ציטוט

אינ יודע עד כמה זה "קריטי", כשאלתך. עודף של קומפוזיט עלול לצבור שאריות מזון תחתיו ו/או חיידקים עליו. ממליץ ללטש ולהגיע לתוצאה מושלמת או קרובה למושלמת 

התחברות

בודק...