פורום
ניווט בפורום

כאב בלעיסה אחרי סתימות לבנות

ציטוט

שלום, לפני בערך כשנה ביצעתי סתימות לבנות. מאז ובחלק מהן התחילו לי כאבים בלעיסה. כאבים שיש לציין שהם לא נסבלים(כל פעם שאני לועסת משהו מעט קשה, יש לי לחץ על השן וכאב). אציין שהלכתי מאז למרפאת מומחים ובוצעו לי מס' החלפות ל3 סתימות(כולן בצד ימין של הפה). לאחר החלפת סתימה ראשונה, הכאב בשן מסויימת נעלם כלא היה. אך ב2 השיניים האחרות, הכאב התגבר ויש לומר שאינני יכולה כמעט לאכול על השן(אפילו ברמת לחם מעט קשה). אני סובלת מזה מאוד, ביצעתי צילום נשך ועוד צילום של שורשי השיניים כדי לבדוק מעבר ולא מצאו כלום. בשן שהחליפו לי סתימה למעלה הרופאים טוענים שהם לא רואים כלום ולא מבינים ממה זה נובע. זה כבר פעם 2 שהחלפתי שם סתימה ואני לא רוצה לגעת שוב בזה אבל אני לא מסוגלת לסבול את רמת הכאב בכל לעיסה. אציין שהסתימות לא עמוקות ולא קרובות לעצב והצילומים תקינים. מה עושים במצב כזה? אני בחורה בת 24 וסובלת המון זמן, לרופאים אין תשובות חוץ מלחכות. לא יכולה לחכות יותר, ביצעתי סד לילה , משתמשת במשחות לרגישות ושום דבר לא עוזר. אציין שוב שכל הרופאים טוענים שאין צורך בט"ש. אני בטוחה שזה נובע מחומר הסתימה ומטכניקת הביצוע. כי עובדה שהחליפו לי אחת ואכן הכאב עבר. אני יכולה לצרף צילום בפרטי אם צריך. אודה לעזרתך, די מיואשת

ציטוט

יתכן ויש רגישות לאחר ביצוע בסתימות שקרובות לעצב, וייתכן שיש איזור שלא כוסה היטב, ייתכן שיש בעיית חניכיים ויתכן שיש בעיה באיזון הסגר. איני יכול לדעת. יש חומרים נגד רגישות שאפשר למרוח לפני ביצוע סתימה כזו מחדש, אם מחליטים להחליף את הסתימות כדאי לבקש שישתמשו בהם. בכל מקרה צר לי, אי אפשר דרך האינטרנט לבצע איבחון מקצועי או לתת תשובה מדוייקת. או שתמתיני כעצתם, או שתבקשי איבחון נוסף ואולי גם ביצוע נוסף, למרות שאינך ששה לזה

ציטוט

היי, אציין כי הלכתי לרופא מומחה לט"ש באותה מרפאה. עיקר הכאב הוא בשן עליונה ובשן תחתונה. בשן עליונה שהחלפתי שוב את הסתימה עקב כאב קל בלעיסה, מאז התחילו לי כאבים נוראיים בלעיסה עד כדי מצב שאני לא לועסת על השן. הרופא המומחה טען כי הוא חושב שיש לי סדק בשן הזאת וגם בתחתונה(באמצעות אור כחול) והמליץ לעשות סתימה לבנה לכיסוי הסדק ב2 השיניים בתקווה לא להגיע לט"ש תוך כדי טיפול. בשן אחרת שהיה לי בדיוק את אותם כאבים, ובה החליפו לי גם סתימה - דווקא זה העלים את כל הכאבים בלעיסה שהיו לפני כן. שאלתי היא, האם לדעתך אכן הכאב נובע מהסדק שהרופא לט"ש ציין? אני מפחדת מרוב כל הטיפולים שעברתי לעשות את כל הטיפול הנ"ל(שיש מצב שאפשר להגיע לט"ש וכתר- ציין שזה תלוי בעומק הסדק) ואז להתבדות. אני חייבת לציין שהסתימות הן לא עמוקות ובצילומים לא רואים שום דבר. פשוט כל פעם שעשיתי שחזור זה רק החמיר את המצב חוץ מבשן אחת שאכן זה העלים(הרופא טוען שאולי שם גם היה סדק וסתמו לי אותו ללא מודעות). זה קצת מוזר לי, כי לפני שהחליפו לי את הסתימה שוב בשן העליונה היה לי כאב בצד מסויים של השן ואחרי שהחליפו שוב הכאב דווקא בצד השני של השן- כאילו כמעט בכל השן. זה הגיוני לתיאוריה שהוא נתן לי על הסדק? הרי אם יש סדק הוא בצד מסויים, איך ייתכן שכעת יש לי כאבים חזקים בחלק אחר של השן? אני כבר מתוסכלת, הכאבים לא פוחתים וכל נגיסה בשן עצמה היא נוראית. אשמח לעזרה

ציטוט

מצטער, לי אין כל דרך להציע לך איבחון או עזרה . רשמת כי מומחה איבחן שכנראה יש סדק אך עדיין לא צריך טיפול שורש - מה יש לך להפסיד? טפלי בשן בהקדם כדי שלא יחמיר, וגם אם יהיה צורך בטיפול שורש - לא סוף העולם. חלילה זו לא מחלה קשה או חשוכת מרפא, ולעיתים אכן קשה לאבחן ומתסכל - אבל שוב, זה לא סוף העולם.

התחברות

בודק...