פורום
ניווט בפורום

תשלום על שבר בשן.

ציטוט

יש לי שאלה בנוגע לאחריות על נזק בטיפול שיניים מקוה שתוכלו לתת לי מענה.
עשיתי טיפול שורש מבנה וכתר
השן נסדקה ונזקקתי לעקירה שתל מבנה וכתר חדש.
הרופא אמר לי בזמנו שהטיפול המשך שאחרי הסדק יהיה ללא תשלום. זה היה דיבור בעל פה ולא סוכם כלום בכתב.
בפועל לאחר עקירה ושתל אמר הרופא שלא יוכל לשלם הכל כיון שזה נזק שקורה ואין על זה שליטה במאה אחוז.
הוא גובה ממנו את כל הטיפול המשך ומוריד לי את התשלום של הטיפול שורש מבנה וכתר הראשוניים.
בפועל זה יוצא פער של יותר משלוש אלף .
כי מבנה וכתר שעל שתל הרבה יותר יקרים משעל טיפול שורש. פלוס גבייה על העקירה.
אשמח לדעת האם יש איזה מדיניות לא מבינה בכלל בתחום ואין לי דרך לדעת אם נעקצתי או שזה הגיוני.
תודה רבה!

ציטוט

למעט מקרים של רשלנות רפואית, רופא אינו יכול לתת אחריות של 100 אחוז שכל טיפול וטיפול יצליח. למשל, נניח שיש חור מאוד עמוק בשן - והרופא מבצע במשך שעה טיפול מאוד מסובך כדי לנסות להציל את השן מטיפול שורש וכתר - במצב שיצליח, תהיה מאושר. במצב שבכל זאת תזדקק לטיפול שורש וכתר - האם הרופא צריך לתת לך בחינם שעה עבודה + חומרים + עלויות שכר סייעת / מזכירה + עלויות מעבדה וכולי? על כך שניסה להציל לך שן? האם היית מעדיף שמראש יגשו לאופציה הקלה והרווחית בהרבה? אם הובטחה אחריות כלשהי גם לה יש גבולות, אחרת תקבל מצב שרופאים יעדיפו מייד לבצע טיפול קל יותר וריווחי יותר, על חשבון בריאותך ועל חשבון כספך. 

נשמע לי על פניו מאוד הוגן, שהרופא מחייב אותך עבור הטיפול ההכרחי ומקזז לך עלויות של הטיפול הקודם. 

ציטוט

התחברות

בודק...