פורום
ניווט בפורום

בור קטן בשן

ציטוט

אני רורה בקדמת השן עיגול שחור וכשאני מכניס עם קיסם הוא כן נתקע משמע זה כנראה עששת. אני לא רואה שהוא עמוק מאוד אבל לא עשיתי צילום אז אני לא יודע מה העומק שלו.. תיאורטית אם אני רואה את החור והוא לא חבוי ואני רואה שהוא בור שחור קטן שה אומר שהחור לא אמור להיות עמוק מאוד? הבחנתי בזה בעבר אבל חשבתי שזה לא חור ועכשיו אני מכניס קיסם וזה מרגיש כמו חור קטן.. אם החור היה עמוק הייתי מבחין? בהתחשב בזה שהוא גלוי ונמתא בחזית השן הקדמית?

ציטוט

אני לא מבין אותך. אתה בוודאות רואה נגע שאתה ננעץ בו כמו עששת, וזו כנראה עששת - ואתה מבקש עצה באינטרנט? או מנסה לבדוק את עצמך ולקבוע מה לעשות? קבע טיפול בהקדם עם הרופא האישי כדי שהטיפול יהיה רק סתימה ולא מצב חמור יותר. עד שלא מנקים לחלוטין את החיידקים ואת הריקבון אין דרך לדעת בוודאות כמה עמוקה העששת. 

ציטוט

כמובן שאלך לרופא אך יש לי נטייה לחשוש מאוד שיקרה ״אסון״ עד הפגישה עם הרופא שמבחינתי האסון הזה זה טיפול שורש.. לכן רציתי לדעת אם אני רורה את העומק של הבור והוא גלוי, האם רין לי מה לחשוש שנחור עמוק יותר ממה שנראה לעין

ציטוט

אתה לא יכול לבדוק את עצמך או לאבחן את עצמך. החור תמיד עמוק ממה שהוא נראה, ורק לאחר סילוק מוקדי הריקבון מתברר העומק האמיתי 

ציטוט

האם כל כתם או נקודה שלורה היא בדרך כלל עששת? העניין הוא שעשיתי טיפולים לא מזמן ושני רופאים שעשו לי טיפולים אמרו לי שזה לא עששת ואפשר לשייף את זה אם אני רוצה וסירבתי כי אני נגד פגיעה בשן בריאה בשביל עניין אסתטיקה קטן. בגלל ששניהם אמרו לי שזה לא עששת לא בחנתי את זה יותר מדי אבל החלטתי לראות וזה כן נראה כמו בור מאוד קטן עם מעט שחור

ציטוט

לא כל כתם הינו עששת. לעומת זאת אם יש חריץ מוכתם שהרופא בבדיקה עם מחדר דק (זונדה) ננעץ בתוכו, זו עששת.  

התחברות

בודק...