פורום
ניווט בפורום

עששת חוזרת ונשנית

ציטוט

שלום רב,
אני בחור בן 27.
לאורך הרבה שנים לא היו לי כל כך בעיות שיניים משום סוג, לפחות לא כאלה שידעתי עליהן.

בגיל 25 במכה אחת גילו אצלי הרבה מאוד חורים, וחלקם הבשיל לכדי טיפולי שורש. מאז אימצתי לא מעט הרגלים של הגיינת פה, ונראה היה שהמצב חזר לשליטה.
לאחרונה, המצב השתנה שוב. כל פעם מתגלים אצלי מוקדי עששת חדשים בפה.

אדגיש שיש לי תזונה מאוזנת ביותר, מעט מאוד צריכה של מתוקים. כמו כן אני שומר על הגיינת פה, ובין השאר משתדל להשתמש במי מלח וחוט דנטלי באופן קבוע לאחר נטילת המזון. בנוסף, לאחרונה התחלתי להשתמש בסילון מים דנטלי, אבל את השפעותיו - אם ישנן כאלה - קשה לראות בינתיים.

אני בחור צעיר ואני לא רוצה לא לאבד את שיניי מחד, ולא לשעבד את חיי לפרוצדורות בלתי נגמרות של הגיינת פה מאידך. והחלק האחרון כבר מתחיל להעיק, כי אני כל פעם חוזר מהמרפאה עם רשימת פעולות חדשה שעליי לבצע.

שאלותיי הן אפוא:
1. מה יכולות להיות הסיבות למצב הזה?
2. איזה בדיקות / סוגי התייעצות הייתם מציעים לי לעשות?

בכבוד רב,
אריאל

ציטוט

אתה בהחלט צעיר מאוד וכדאי לבצע תוכנית מניעה אישית ולשקול פעולות למניעה, בהתייעצות עם הרופא האישי , לדוגמא:

1. בדיקה וטיפול עם השיננית כל 3 ח' כולל טיפול בפלואורויד וחזרה על הוראות ההיגיינה האוראלית הנכונה

2. לשקול ביצוע של סד אישי וטיפול ביתי בפלואוריד עם משחה שנקראת אלמקס ג'ל (דורשת מרשם רופא ובית מרחקת)

3. יעוץ תזונתי - לא רק ממתקים גורמים לנטייה מוגברת לעששת - גם מאכלים שמכילים פחמימות רבות ו/או סוכרים טבעיים (פירות למשל) ו/או מאכלים שהינם חומציים - ולהפחית בהם למינימום

4. לשקול ולבדוק החמרה גם בשל בעיות אחרות - חריקת שיניים, חומציות מהקיבה, יובש פה וכולי

בהצלחה

התחברות

בודק...