פורום
ניווט בפורום

סתימה לבנה או אמלגם

ציטוט

שלום
יש לי בפה הרבה סתימות אמלגם ישנות ועמוקות. כחלק מהחלפת סתימות ישנות אני מעוניין לעבור לסתימות לבנות אך הרופא טוען שסתימה לבנה חלשה יותר ולכן לא מתאימה לחורים עמוקים. כמו כן אני סובל מחריקת שיניים בשינה ולכן מפעיל לחץ חזק על הסיתימות לטענתו הם ידברו מהלחץ.
האם זה נכון?

ציטוט

באופן כללי עד היום יש מחלוקת בין הרופאים לגבי החומר המומלץ לשיניים אחוריות. יש רופאים שלא מוכנים לבצע אמלגם, גם בגלל הכספית, וגם בגלל הצורך לעיתים בקדיחה לעומק רק כדי שסתימת המתכת לא תצא ממקומה.

יש מדינות בהן האמלגם בכלל אסור בשימוש, וגם אצלנו בישראל יש כבר הגבלות לשימוש (למשל לא בילדים קטנים ולא לנשים בהריון).

בעיקרון - אם אין בעייה של עששת או סתימה שבורה - לא מומלץ לבצע החלפת סתימות.  

ציטוט

החלפת הסתיימה היא עקב צורך רפואי. השאלה האם יש בעית חוזק או האחזות בסתימה לבנה בחורים עמוקים בשיניים טוחנות?

ציטוט

ברוב המקרים אין כלל בעייה לסמוך על החוזק של הקומפוזיטים ("הלבנות"), והרי גם בונים שיניים לאחר טיפולי שורש מחומרים אלו. החומר בהחלט קשה יותר לעבודה טכנית ולביצוע, עם מיכשור מיוחד ודרוש ניסיון לביצוע שיחזורים גדולים, אך בתנאים הולמים וניסיון - בהחלט תוצאות מעולות. וכמובן שיש רופאים שיחשבו אחרת ויהיו לגמרי בעד האמלגם, בדיוק מאותן סיבות...

התחברות

בודק...