פורום
ניווט בפורום

עששת

ציטוט

ראיתי סרטון של רופא מסיר עששת משן שעל פניו נראתה יחסית בסדר עם חור קטן וכשהוא התחיל לקדוח התגלתה המון עששת מתחת, ובנוסף הוא ציין בעצמו שגם אם השן נראית בסדר, בבדיקת רנטגן אפשר לראות אם יש עששת חמורה.
יש לי פה ושם חור קטן ועשיתי צילומי נשך והרופאים אומרים שעדיף לא לגעת מאשר לקדוח בחור קטן, אבל אחרי צפייה בסרטון, הפחד שלי הוא שהמצב מתחת לחור הקטן לכאורה הוא גרוע למרות שהצילומים מעידים שזה בסדר מבחינת הרופאים (כך כני מסיק מההתרשמות שהם כי הם עשו צילום)

ציטוט

זה למעשה מצב יומיומי אצלנו במרפאות, ואנו מקבלים החלטות לפי חומרת המצבולפי שילוב של שיקולי, ולא רק לפי צילום רנטגני - שנותן רק חלק מהתמונה והאבחנה. 

ציטוט

האם זה תדיר שיש עששת חמורה מתחת לשן שלא נראית בצילום נשך? הרופא אומר שעדיף לא לגעת ואני פוחד מאוד

ציטוט

שוב, האיבחון של עששת אינו רק לפי צילומי רנטגן, אלא שילוב גם של בדיקות בתוך חלל הפה, ולעיתים גם מבצעים צילומי רנטגן בזוויות נוספות. אם הסיכום של כל הנ"ל אינו מעיד על עששת, אין טעם והיגיון לשבת בחרדה ומתח, אלא להקפיד על טיפולים בבית כפי שהוסבר, ולהגיע לטיפולים לשימור ומניעה במרפאה כפי שהוסבר (למשל שיננית כל 3-4 ח' ובדיקה שנתית) 

התחברות

בודק...