פורום
ניווט בפורום

כאב שיניים בצורת דקירות וחישמול

ציטוט

מזה חודש וחצי אני סובל מכאבים באים הולכים בין שיניים 13-16. הכאב הוא בתחושת דקירות וחישמול. הגעתי לעזרה ראשונה שלוש פעמים אצל רופאים שונים בכללית יחד עם צילומי סטטוס ופנורמי וכל הרופאים אומרים שהם לא רואים כל בעיה והלוואי שלהם יהיה שיניים כמו שלי. קיימת שן כלואה אחרי שן 17 ואחד הרופאים אומר שאולי היא גורמת לכאבים, אבל לא ידע לומר בוודאות והפנה אות למרפאת פה ולסת בבית חולים. בינתיים אני ממתין לתור בפה ולסת וממשיך לסבול מכאבים. האם כאב מסוג דקירות וחישמול באזור החניכיים מקורות לך? תודה מראש

ציטוט

לצערי לא אוכל לדעת או לעזור ממש דרך האינטרנט מהי הסיבה לכאב ובמיוחד לאור זה שבדקו אותך רופאים שונים ולא מצאו סיבה ממשית.

יתכנו מספר סיבות. לדוגמא:

א. אולי משהו מהסתימה נשבר ו/או חלק מהשן ויש צורך בתיקון/ביצוע מחדש

ב.  אולי יש זיהום בעצב של שן זו ודלקת, במיוחד אם הריקבון היה עמוק מאוד וקרוב לעצב

ג. אולי יש דלקת חניכיים ורגישות באיזור זה

* יתכן שילוב גם של הסיבות לכאב, וכמובן יש עוד סיבות.

אפשר וכדאי להתייעץ עם רופאים בעלי התמחויות כגון כירורגיה, רפואת הפה, חניכיים וכולי 

ציטוט

האם ניתן לזהות זיהום בעצב ע"י צילום סטטוס או פנורמי, או שצריך צילום אחר כמו סיטי?

ציטוט

ברוב המקרים צילומיםם "רגילים" נותנים מענה מספק ביחד עם הבדיקה הקלינית, ולא צריך CT. בחלק מהמקרים אם דלקת לא מתרפאת לאחר טיפול שורש הרופא יכול לחשוד בקיום תעלה עצבית נוספת שלא מאובחנת בצילומים "הרגילים" ולהפנות לבדיקת CT לשן הזו ספציפית 

התחברות

בודק...