פורום
ניווט בפורום

שלום,נקבע לי תור להקצעת שורשים במרפאת שיניים ע"י שיננית, האם אכן שיננית מוסמכת לבצע זאת?

ציטוט

שלום,
נקבע לי תור להקצעת שורשים במרפאת שיניים ע"י שיננית, האם אכן שיננית מוסמכת לבצע זאת?

ציטוט

היי, אני רואה שעזרת להמון אנשים כאן ואשמח לעצתך. יש לי טיפול שיניים בXXXXXXXX שהתחלתי לפני כמה שנים, תהליך ליישור שיניים, גשר. עכשיו אני שמתי המון כסף כמובן והובטח לי על ידי הרופא שהתהליך בהתאם לשיניים שלי (היה לי רווח בשיניים הקדמיות וניב לא במקום) ייקח לא יותר משנה גג שנה וחצי. עברו כבר שנתיים ואני לא רואה את הסוף. כל טיפול הוא אומר ניפגש עוד שלושה חודשים ואין צפי. אני חושב שאני לא צריך לציין את המחיר הנפשי שהולך עם גשר, יחד עם טיפולים יקרים וחוסר וודאות של מתי פסי הרכבת האלה ירדו לי כבר מהפה, זה גם כואב, ומקשה על רמת החיים. האם יש מה לעשות מול רופא כזה? האם כדאי לעבור? אשמח לעצתך בנושא.

ציטוט

איני יכול להעביר דעה על מצב רפואי או על רופא מסויים באינטרנט, זה לא מקצועי ולא הולם. אפשר לקבוע בדיקה והסבר לגמי תוכנית הטיפול והמצב הנוכחי עם הרופא המטפל, ואפשר גם לבצע בדיקה והתייעצות עם אורתודנט, דהיינו מומחה ליישור שיניים

ציטוט

בהחלט כן 

ציטוט

נתחיל ממה שקל לי לענות - בהחלט בתקופה של מחזור / הריון / ביוץ יש נשים מחוות אפיזודות של דלקות חניכיים בשל שינוי הורמונלי שמשפיע על כל הגוף וגם על החניכיים.

נמשיך במה שאיני יודע לענות - מה מקור הכאב. אף אחד לא יכול לאבחן את המצב באינטרנט, ועל כן טוב שאת קובעת ייעוץ נוסף, למשל עם מומחה לכירורגיה פה ולסת. מומלץ אם אין איבחון / פתרון לבצע בדיקה עם מומחה לרפואת הפה ו/או מומחה לטיפולי שורש.

אגב - כאבים לחזה? לדעתי לא קשור, וכדאי גם לבדוק את המצב הקרדיאלי ליתר בטחון

ציטוט

תודה על תשובתך המופרטת.

שאלה נוספת: הם ייתכן כי קיין סדק בשן שאינו נראה בצילומי נשך ו/או פנורמי?

ציטוט

בהחלט ייתכן, צילום רנטגני אינו תמונה מדוייקת. לכן רופא טוב ויסודי מבצע עוד בדיקות ולא רק צילומי רנטגן, כגון בדיקות קור, ניקוש, עומק כיסים בחניכיים וכולי. 

התחברות

בודק...