פורום
ניווט בפורום

השלמה בשן קדמית מתפוררת

ציטוט

שלום,
לפני מעל 20 שנים נשברה לי השן הקדמית ובוצעה בה השלמה.
בשנים האחרונות החלו לרדת בהדרגה שכבות מהשן והרופא שיניים ליטש פה ושם כדי שתהיה חלקה.
בחודשים האחרונים החלה ההשלמה להתפורר במרווח שבין שתי השיניים הקדמיות, בסמוך לחך, והחל להיווצר רווח. מלבד המרקם הפירורי שיש לי בפה, אני סובלת מחוסר נוחות והשן חדה ודוקרת לי את החך.
לצערי אף רופא בקופ"ח כללית אינו מוכן לטפל בי ולהחליף את ההשלמה בטענות שונות ומשונות:
1. לפי צילומי מנשך וסטטוס- לטענת חלקם אין עדות לכך שבוצעה השלמה בשן.
2. לא רואים שינוי מהותי ברווח (כי אין להם מושג איך החיוך שלי נראה לפני ושמעולם לא היה לי רווח!).
3. טוענים שזו נסיגת חניכיים (תוך שבוע?!)
4. הם "לא רואים כלום" וכשאני מסבירה שזה דוקר את החך, הם בודקים עם כלי מתכת את המקום. (אי אפשר להרגיש אם השן חדה עם ברזל... תשתמשו באצבע)

במשך 3 חודשים אני מדדה מרופא אחד לאחר, כך שעברתי כבר תחת ידיהם של 6 רופאים שאמרו לי שאין במה לטפל (אחרי פחות מחצי דקה שאני על כסא הטיפולים). לא נוח לי וכבר התחיל לכאוב לי.

עצוב לשאול אבל אני חייבת:
1. איך אני יכולה להוכיח שבאמת בוצעה השלמה בשן?
2. איך אני יכולה להוכיח שהן מתפוררת לי בפה? מרגישה חתיכות.
3. איזה רופא שיניים מומלץ יכול לעזור לי לקבל טיפול?

אודה לעזרה. תודה

ציטוט

התושבה היא תיאורטית ואיני יכול לאבחן דרך האינטרנט, אבל:

א. אם את מאוכזבת ממרפאה מסויימת / רופאים מסויימים - אפשר לקבל חוות דעת ואיבחון מרופא אחר (ומבקרה הזה - למשל רופא פרטי).

ב. לגבי הוכחה של טיפול כשלהו - בתיק האישי שלך אמור להיות שמור לפחות 10 שנים כל תיעוד רפואי שבוצע, גם אם אלו "רק" ליטושים או תיקונים, וכך גם צילומי רנטגן - לפי חוק זכויות החולה והנחיות משרד הבריאות כל אדם רשאי לקבל העתק הרשומה הרפואית הנ"ל כולל צילומים שבוצעו.

ג. רופא טוב - כדאי קודם כל לקבל המלצות מחברים / שכנים / משפחה - על הרופא שמהם הם מרוצים. ולא להתפתות לפרסומות שונות באינטרנט למשל. לקבוע פגישה היכרות ובדיקה ראשונית, ולהתרשם מהמרפאה ומהרופא, ניקיון, תשובות, סבלנות וכולי 

התחברות

בודק...