פורום
ניווט בפורום

הידוק שיניים בלילה בשכיבה על הצד בלבד

ציטוט

שלום,
בת 55, בריאה בדרך כלל.
לפני כחודשיים עברתי עקירת שן בינה. הכל היה תקין ויש החלמה מלאה מהעקירה.
לא ברור לי אם יש קשר, אך מספר ימים אחרי עקירה התחלתי להתעורר בלילה בעקבות הידוק השיניים. אני בדרך כלל נוהגת לשכב על הצד ודי מהר הבחנתי שברגע שאני עוברת לשכיבה על הגב אני לא מהדקת את השיניים ולא מתעוררת בלילה עקב כך. הפעם היחידה שאני מתעוררת בלילה היא בשביל להתפנות ואם אני בתנוחה של שכיבה על הגב אין הידוק שיניים. לעתים אני שוכחת ונרדמת על הצד וההתעוררות בעקבות הידוק השיניים חוזרת ונעלמת ברגע שאני עוברת לישון על הגב. זאת ועוד, אם אני מתעוררת בעקבות הידוק השיניים ומתעלמת מכך בשל עייפות רבה, אני נרדמת לזמן קצר ושוב מתעוררת בעקבות ההידוק, ורק ברגע שאני עוברת לשכיבה על הגב אני מפסיקה להתעורר באותו לילה.
מה יכולה להיות הסיבה לתופעה ואיך ניתן לפתור אותה?
יש לציין שאני לא סובלת מלחץ וחרדה, לפחות לא באופן מודע ואין אירוע טראומתי במיוחד שהתרחש או מתרחש בחיי כרגע.
גם עולה השאלה האם זה בכלל משהו שקשור ללחץ וחרדה שהרי התופעה לא מתרחשת בכל תנוחה.

ציטוט

אי אפשר לאבחן את מצבך באינטרנט, אבל בוודאי  שמטופל לא תמיד מתעורר מחריקות והידוק ולעיתים הם מופתעים כשהרופא מאבחן שהם סובלים מתופעה זו.

לאיבחון מדוייק כדאי לפנות לרופא שיניים שעוסק בנושא ו/או מרפאת כאב פנים ולסתות באחד מבתי החולים במידת הצורך.  

למידע נוסף - 

חריקת שיניים (ברוקסיזם) ושחיקה, הרגלים מזיקים וכאבי פנים ולסתות -TMD - סיבות ופתרונות

התחברות

בודק...