פורום
ניווט בפורום

כאבים עזים בשן

ציטוט

שמי יערית בת 38 לפני כחצי שנה החלטתי שהגיע הזמן בגילי לטיפולי שיניים על אף שלא סבלתי מכאבים כלל ניגשתי לרופא פרטי ששלח אותי לבצע צילום פנורמי ועל סמך הצילום הוחלט על סדרת טיפולים שכללו סתימות בלבד במספר שיניים טוחנות
ביצענו למטה ואז עברנו למעלה צד ימין השן האחרונה (יש לציין שאין לי שיני בינה למעלה)
ביצענו סתימה רגילה סיימנו טיפול הגעתי הביתה כאבים מטורפים עובר עוד יום הכאבים לא נרגעים חיכיתי בסבלנות לטיפול הבא שיתפתי את הרופא בכאבים הוא בדק וקבע שכניראה יש רגישות וזה אמור לחלוף לבד עוד שבוע עבר הכאב הלך ויתגבר לא מסוגלת לאכול על צד ימין כל דבר קטן שפוגש את השן אפילו שהשיניים נסגרות באופן כזה שנפגשות עולה כאב עז חזרתי שוב לרופא קיבלתי אנטיביוטיקה ל 7 ימים סיימתי אנטיביוטיקה ללא שינוי או שיפור בכאב חזרתי לרופא הוא בדק ולא מצא שום סיבה שניראת ברורה ביצענו סתימה חוזרת בזמן ביצוע הסתימה הוא גילה חור נוסף בין שני השיניים וחשד שזה מקור הכאב כעבור שבוע ביצענו שם סתימה ללא שיפור בכאב הכאב רק הלך והחמיר עד כדי הימנעות מאכילה בצד ימין לגמרי אחרי שבוע נוסף שנבדקתי וקיבלתי חוות דעת נוספת אצל רופא אחר הרופא חשד שאולי השן בינה למטה מקרינה לי כאב ללמעלה מכיוון שהייתה כלואה והחלטנו לבצע עקירה כירורגית
עקרנו את השן סבלתי מכאבי תופת של 3 שבועות ומכתשית יבשה עם כאבים בלתי נסבלים גם בעקירה וגם בשן הכואבת שהמשיכה לכאוב נטלתי שוב אנטיביוטיקה כעבור חודש,מהעקירה שסוף סוף המקום החל להחלים הבנתי שמקור הכאב הוא השן עצמה והוחלט לבצע טיפול שורש עשינו טיפול ראשון הכאבים נמשכו טיפול שני עדיין כאבים בטיפול השלישי הכאבי פסקו חשבתי שסוף סוף נפטרנו מהכאב חזרתי לטיפול האחרון אפילו ביצענו את הטיפול השלישי והרביעי בלי הרדמה עשינו סתימה קבועה כעבור יומיים החלטתי לנסות לאכול על הצד הכואב שזנחתי כל כך הרבה זמן בנגיסה הראשונה הרגשתי כאילו השן נעקרה כאב חדדדדד פתאומי ובלתי נסבל נזקקתי לכדור הרגעה כעבור ניגשתי שוב לרופא שוב צילום שוב אנטיביוטיקה והכאב עדיין נמשך כרגע המצב הוא כזה יש כאבים בשן במיוחד אחרי אכילה באותו צד כשאני מהדקת שיניים ונוגעת בשן עצמה מרגישה כאב חד ולפעמים יוצא מהשן טעם דוחה אני כבר מיואשת אשמח לעזרה

ציטוט

צר לי יערית, אין כל דרך לאבחן את מצבך או לעזור לך דרך האינטרנט, הרי שני רופאים בודקים אותך ומטפלים בך לאחר בדיקות קליניות ורנטגניות ולא מוצאים פתרון. המינימם שאוכל לייעץ הוא לבצע בדיקה אם מומחה לטיפולי שורש ואולי צילום מיוחד שנקרא CBCT לנסות לאבחן אם יש סדק בשן זו שכואבת ללא הפסקה. ואולי אין סדק אך יש תעלת שורש שלא אובחנה ו/או לא טופלה, וזה מקור הכאב - גם כאן יוכל מומחה לטיפולי שורש אולי לעזור. ובמקביל - יש לוודא את בריאות החניכיים ועצם הלסת באיזור. 

התחברות

בודק...