פורום
ניווט בפורום

שלום.לפני 8 חודשים, במהלך נחיתות בשתי טיסות בהפרש של מס

ציטוט

שלום.
לפני 8 חודשים, במהלך נחיתות בשתי טיסות בהפרש של מס' ימים, היו לי כאבי תופת בשן או שתי שיניים צמודות טוחנות בלסת העליונה שהקרינו גם למעלה לפנים (אחרי הנחיתה השניה נשארה תחושה קצת מוזרה בשיניים הנ"ל למשך כשבוע).
מיד לאחר מכן הייתי אצל רופא שיניים שעשה לי צילום ולא ראה בו שום דבר לא תקין או שיכול להסביר את הכאבים, אך בעקבות התלונה שלי המליץ בכ"ז להחליף את הסתימות (הכסופות) שיש לי בשיניים הנ"ל ועל הדרך גם לשים סתימות לבנות במקום - מה שטרם עשיתי.
יש לציין שהסתימות הקיימות הן מלפני שנים, ושיצא לי לטוס איתם פעם קודמת בעבר ללא שום כאבים.
הבנתי שיש סיכון בהוצאת סתימות "כסופות" מאחר והן משחררות רעלים.

כעת אני רוצה לטוס שוב בקרוב ויש לי מספר שאלות:
1. האם באמת כדאי להחליף את הסתימות לפני שאני עולה שוב על מטוס?
2. במידה וכן, האם מומלץ ללכת לרופא מומחה לשיקום הפה שיבצע את ההחלפה או שרופא שיניים רגיל מספיק?
3. האם כדאי להחליף לסתימה לבנה או לכסופה אחרת (ללא התחשבות באסטתיקה).

תודה רבה!

ציטוט

לעיתים יש קשר בין טיסות להתגברות כאבים, בגלל לחצי האוויר, כנ"ל גם בצלילות. אבל זה לא בהכרח. נניח ובאמת יש בעייה בשתי הסתימות האחוריות, למשל בגלל ריקבון מתחת לאחת מהן או סדק, ודאי שכדאי להחליפן.
קדיחה בהן תוך כדי סקשן והוצאתן- אין חשש לרעילות
אני שייך לאסכולה שמאמינה סתימות הלבנות, לאו דווקא בגלל אסתטיקה , אלא בגלל ההידבקות שלהן אל חומר השן - דהיינו הקידוח פחות עמוק מאשר לסתימות אפורות, והשן חזקה יותר. יחד עם זאת צריך להיות רופא איכותי ומיומן בביצוען, שכן הטכניקה מסובכת יותר. לא בהכרח חייב מומחה לשיקום הפה, אם יש ל רופא שיניים איכותי ומנוסה בנ"ל.
כל טוב

ציטוט

תודה על התשובה.
האם יכול להיות באמת ריקבון מתחת לאחת מהן או סדק, ושזה לא יראה בצילום?
אגב, אלה שתי השיניים שמייד אחרי הניב הימני, ולא ממש האחוריות (קדם טוחנות, מס' 14, 15).

ציטוט

בהחלט ייתכן. צילום הרנטגן הינו תמונה דו מימדית של גוף שהוא תלת מימדי. לא כל דבר נראה ברנטגן, ולא כל איזור, במיוחד אם יש בשן כבר סתימה או כתר קשה יותר לאבחן.
יש עוד סימנים, כמו סדק בסתימה, עאב, שינוי צבע שאופייני לריקבון וכולי.
כל טוב,

התחברות

בודק...