פורום
ניווט בפורום

סירוב רופא לתת צילום שבוצע על ידו

ציטוט

אני מבקש לקבל שני צילומים רגילים שנעשו על ידי רופא שיניים במועדים שונים.
הרופא מסרב וטוען שישקול להעביר את הצילומים רק אם רופא אחר יבקש זאת.
מבקש להוסיף כי הצילומים נעשו במסגרת בדיקה אשר שולמה לרופא על ידי הביטוח שלי.
הרופא טוען שסירובו מגובה בתקנות הסתדרות רופאי השיניים.
לא היה מוכן להראות לי התקנה והופנתי לחפש זאת בעצמי…
האם אכן צודק הרופא? האם אין לי זכות לקבל צילומים שבוצעו לי ואשר שולמו?
האם קיימת תקנה כזו?
מודה מראש על המענה.

ציטוט

חד משמעית זכותך המלאה לקבל העתק כל דבר הקשור לרשומה הרפואית שלך כולל צילומי רנטגן. אין צורך בפניית רופא אחר. כל טענה אחרת אינה נכונה.

אחסוך לך את החיפוש:

חוק זכויות החולה (התשנ"ו – 1996), פרק ה': הרשומה הרפואית והמידע הרפואי,  זכות המטופל למידע רפואי

18       (א) מטופל זכאי לקבל מהמטפל או מהמוסד הרפואי מידע רפואי מהרשומה הרפואית, לרבות העתקה, המתייחסת אליו.

וכן

משרד הבריאות - הנחיות בדבר צילומי רנטגן - נוהל בריאות השן מס': 2.2

7          ביצוע צילומי רנטגן:

7.3       תצלומי הרנטגן הם חלק מהרשומה הרפואית (התיק הרפואי) בהגדרתה בחוק זכויות החולה התשנ"ו – 1996 ומהווים מסמך מדיקו-לגלי במקרה של בירור תלונה או קובלנה.

7.4       המתרפא מחויב בתשלום עבור המידע אותו מפיק הרופא מהתצלום ולא עבור התצלום עצמו.

7.5       גם כאשר המתרפא נשלח למכון רנטגן חיצוני ו/או שילם בנפרד עבור התצלומים או שהביא למרפאה תצלומים שלו שנערכו קודם (למשל, תצלומי סטטוס) התצלומים הם חלק מהרשומות הרפואיות.

7.6       על-פי חוק זכויות החולה, המטופל רשאי לקבל מידע מהרשומה לרבות העתקה (סעיף 18א' לחוק).

7.7       התצלום חשוב לטיפול הדנטלי, ולכן יש להקפיד על איכסונו ושמירתו בצורה נכונה.

יש לשמור תיעוד מפורט של התצלומים, כדי למנוע הוצאה או החלפה, בעיקר כשמדובר בתצלומי סטטוס.

התחברות

בודק...