פורום
ניווט בפורום

השלמת שן שבורה

ציטוט

שלום אני בן 16 ולפני שבוע נשברה לי שן חותכת קדמית, נאמר לי כי השבר בינוני וניתן לתיקון. הזמנתי תור בכללית אבל אמרו לי שלא יתקנו לא את השן אלה הבית ספר שלי יממן תיקון ורק במכון מסוים , הלכתי למכון ותיקנו לי את השן אבל אמרו לי שלעולם לא אוכל לאכול גזר או תפוח רק חתוכים. שמרתי טוב על השן למרות שחשתי בכאבים קלים בעת אכילת לחם , לאחר כמה ימים לאחר צחצוח העברתי חוט דנטלי בעדינות ולהפתעתי הרבה ההשלמה התפרקה עם חתיכת שן נוספת! שמעתי שיש כמה סוגי השלמות-
ציפוי חרסינה קומפוזיט וכתר חרסינה. מה ההבדלים בניהם ועל מה אתה ממליץ?
האם כללית כן אמורה לעשות לי את הטיפול?
תודה רבה.

ציטוט

הי. ראשית, לגבי כיסוי ביטוחי לחבלות בשיניים של תלמידי בי"ס רצ"ב קישור לאתר אינטרנט שמסביר מה מקבלים ואיפה, ויש גם מוקד טלפוני שיוכלו לענות לשאלות בנושא:
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Pniyot/ShelotVeTshuvot/Bituach/TipuleyShinayim.htm
כמובן שבכל מרפאה פרטית ניתן לבצע כל טיפול ללא תלות בביטוח, וייתכן שאפשר לקבל החזר כספי מחברת הביטוח - בדוק מולם.
שנית, לגבי החבלה עצמה והטיפול - לא אוכל לאבחן במדוייק, בלי בדיקה קלינית ורנטגנית. לכן אענה בואפן כללי - לעיתים החבלה גדולה מכדי שיהיה אפשר לפתור את העניי רק בהשלמה "רגילה" של השן מהחומר שמכונה סתימה לבנה (קומפוזיט), והוא ייפול או יישבר בקלות. במקרים כאלו מומלץ לשקול ציפויי חרסינה או כתרים, בהתאם לרמת הנזק לשן. בעיקרון ציפויי חרסינה הם שיחזור יפה וחזק בהרבה שמודבק על החלק הקדמי של השיניים השבורות/בעייתיות, בדבק מיוחד. החיסרון - יקר יותר מקומפוזיט. אם לבצע הנ"ל - מומלץ ציפויי חרסינה דקיקים מסוג מיוחד שלא דורש השחזה מרובה מהשן שהותרה
(אינני יכול לרשום המלצה על חברה מסחרית כאן בפורום - חפש בגוגל)

כל טוב,

התחברות

בודק...