פורום
ניווט בפורום

דלקת

ציטוט

יש לי דלקת בקצה השורש בשן שעברה לפני כמה שנים טיפול שורש עם מבנה וכתר.כעת הוציאו לי את הכתר והתחילו לי בחידוש טיפול השורש.עדיין יש לי רגישות בשן הזו.כמה זמן לוקח לדלקת להיעלם?האם גומרים את חידוש הטיפול גם כאשר עדיין יש את הדלקת?

ציטוט

השן עם החידוש היא שן 14 ובקצה השורש שלה יש את הדלקת לפי הצילום.יש לי כל הזמן מן כאב עמום ומנדנד דווקא באזור 13 ושם לא רואים כלום.שן 14 כבר עברה כמה ניקויים ואנטיביוטיקות על ידי האנדודונט.בצילום סי טי שעשיתי לא רואים בעיה בשורש 14.האם הדלקת ב14 לוחצת על 13 והאם יכול להיות מצב שהדלקת לא תעבור?8

ציטוט

אני נואשת,בסי טי לא ראו בעיה בשורש עצמו של שן 14.ראו דלקת סביב השורש.כמה זמן זה יכול להמשך חודש,חודשיים ,שלוש?

ציטוט

א. בהחלט תתכן הקרנה של הדלקת והכאבים לשורש שן סמוכה
בץ נדיר שלא משיגים ריפוי, במיוחד אם את מטופל על ידי אנדודונט, אבל צריך להתמיד. במקרה של סדק בדרך כלל לא יהיה ריפוי.
כל טוב

ציטוט

אין תשובה חד משמעית, אצל חלק מהמקרים הדלקת תחלוף די מהר, וחלק מהמקרים יצטרכו מספר טיפולים עד שהדלקת תחלוף ויהיה אפשר לסיים את טיפול השורש. המצב קל יותר אצל אלו שהדלקת קלה ו/או ממוקמת רק בתוך השורשים, והמצב קשה יותר אצל אלו שהדלקת והזיהום כבר התפשטו מעבר לשורשים ונוצרה גם דלקת בעצם הלסת שסביב השורש (ואז אפשר לראות בצילום הרטנגן מעין צל כהה סביב השורשים). כמובן להסבר מדוייק יותר פנה לרופא האישי משפחתי שלך.
כל טוב

התחברות

בודק...