פורום
ניווט בפורום

שלום רב אני רופא שיניים פרטי מאזור המרכז. היום פנה אלי מטופל שרוצה להחליף כתרי ח

ציטוט

שלום רב
אני רופא שיניים פרטי מאזור המרכז. היום פנה אלי מטופל שרוצה להחליף כתרי ח'רסיה ישנים (לפי המילים שלו עשה אותם לפני 10 שנים), 34-37 שיני המשענת 34\35\37 שעברו טיפולי שורש תקינים (בדקתי לפי הצילום הפנורמי וצילום הסטטוס של המטופל), בבדיקתי זיהיתי שכתרי הח'רסינה (34-37) תקינים לפי כל הקריטריונים, הסברתי הכל למטופל והוא אמר שבכל זאת רוצה להחליפם "מציק לי שהם כבר 10 שנים בפה" ואמר שהוא מוכן לחתום על טופס שהוא רוצה להחליפם על אחריותו האישית ולפי בקשתו האישית. אז רציתי מכבודכם להנחות אותי מה עושים במצב כזה ומה החוק אומר
מודה מראש

ציטוט

ד"ר נכבד.
א. אין חוק בנדון. לכן אענה בצורה חופשית. קח בחשבון מן הסתם שלעיתים כתרים שבוצעו אינם נוחים למטופל למרות שלא רואים בעיה רנטגנית/קלינית, לעיתים יש רקבון מתחת לכתרים שלא רואים בצילום או דלקות חניכיים וכולי. דוגמא מעניינת שקרתה במרפאתי פעם - אדם עם כתרים אחוריים שבוצעו בעבר במרפאה אחרת, שנראו טוב ולא הייתה בעייה ספציפית איתם, למעט שהם בוצעו במקור מעט שטוחים. המטופל התלונן שנתקעת לו הקליפה של העגבנייה והוא לא מצליח ללעוס אותה... החלפנו את הכתרים והוא מאושר...

לכן אולי כדאי שוב לתחקר את המטופל ולהבין מה בדיוק מפריע לו.

ב. כל עוד ביצעת בדיקות יסודיות, כולל קלינית ורנטגנית, המטופל קיבל הסבר מקיף ומלא על מצבו, על האלטרנטיבות ועל המשמעות של הטיפול הספציפי, דהיינו יש הסכמה מדעת וניהול רשומה רפואית תקין, איני רואה מניעה לטפל בו. אבל ההחלטה הסופית היא שלך: אתה גם תמיד יכול להסביר הכל ולסרב לבצע טיפול שאינך חושב שיועיל למטופל.

אני מזמין רופאים אחרים שקוראים את הנ"ל להביע דעתם, אשמח לשמוע.

כל טוב,
.

התחברות

בודק...