פורום
ניווט בפורום

כאב בהגיית אותיות מסויימות 3 ח' לאחר גמר ט"ש

ציטוט

שלושה חודשים לאחר גמר ט"ש, שן 48 ,סובלת מכאבים מטרידים בשעת הגיית אותיות מסויימות ברצף, למשל להגיד את המילה בקבוק, או בוקר טוב..וגם כאב בעת לחץ על השן כמו למשל בהחדרת חוט דנטלי (השן לא בסגר) .הרופא לא רואה סיבה , רנטגנית נראה תקין. הוא שאל האם אני מעוניינת שהוא יפתח את השן שוב כדי לראות אם נותרה דלקת..שאלתי האם פתיחה כזאת של השן יכולה לגרום נזק? יש טעם לחכות עוד 3 חודשים לריפוי? הכאב די סטטי ולא עושה סימנים שמתכוון לעבור, חזק יותר בערב, ורגישות גם לדברים מאוד חמים. מה היית ממליץ לי לעשות? תודה

ציטוט

לעיתים דלקת קשה שהייתה בשן לוקח זמן עד שתחלים לחלוטין. לעיתים בכל זאת יש צורך בביצוע טיפול השורש מחדש. הרופא צריך להחליט מקצועית אם לבצע זאת או להפנות למומחה לטיפולי שורש, או שמעדיף להמתין ולעקוב אחרי הריפוי.

כל טוב

ציטוט

תודה רבה, אנחנו ממתינים, בסופו של דבר כיוון שמדובר בשן בינה, הרופא משאיר את ההחלטה בידי האם כדאי להמשיך ולהשקיע בה בדיקת מומחה. האם תוכל לומר לי מה הסבירות לקיום תעלה רביעית בשן 48? לפי הבנתי (שיננית במקצועי) הסבירות לסדק בשן היא לא גבוהה כי זו שן חזקה..שוב לך תודה דר' גיא

ציטוט

בהחלט הסבירות קיימת לקיום תעלה רביעית בשיניים טוחנות, דיאגנוזה שקשה לבצע ללא מיקרוסקופ ולעיתים אף ביצוע CT עם חתכים בזוויות שונות. בדיוק עכשיו במרפאתי אנו מטפלים במקרה שלפני כעשר שנים בוצע ט"ש ע"י מומחה לטיפולי שורש ומיקרוסקופ, ואובחנו 3 תעלות, ולא הבנו מדוע בכל זאת כעת מתעוררים כאבים - כאמור אחרי כ10 שנים. ביצענו CT וגילינו בחתכי רוחב שמתחבאת תעלה 4 בשן שלא טופלה מעולם...
הסימטומים - כמו פולפיטיס.

כל טוב

ציטוט

תודה על התגובה המעניינת דר גיא. אצלי עברו 3 ח' ומההתחלה יש לי כאבים במגע לטרלי, בהגיית אותיות מסוימות ,וגם בלחץ אוקלוזלי על השן, החדרת חוט. חניכיים תקינים, השן מחוץ לסגר.
לא אגש למומחה עם השן ובאם טיפול השורש נכשל אלך לעקירה ,אבל בינתיים מחכים.
מנסיונך, האם המתנה של עוד 3 חודשים יכולה להזיק ? לשיניים סמוכות למשל
(אם יש שם דלקת זה יכול לעבור לשורש הדיסטלי של 47?)או שזה רק עניין של האי נוחות שלי. תודה רבה שוב

ציטוט

א. באמת שאיני יכול לאבחן דרך האינטרנט... אולי יש סדק בשן, אולי טיפול השורש לא הצליח, אולי יש תעלה רביעית בשן. לא יודע.
ב. אם יש דלקת חריפה בשן וסביב השורש שלה יתפתח זיהום, בהחלט ייתכן נזק לעצם הלסת ליד השן הסמוכה ואף נזק לשורש ולעצב שלה בהחמרת המצב
ג. לא למהר לעקור - אם השן בקעה יפה לתוך חלל הפה ויש לה סיכוי טוב לשרוד ולתפקד - כדאי לשקול שוב.

כל טוב

ציטוט

כאמור אחרי יותר משלושה חודשים כאב ללחץ או חדרת חוט בשן 47 ו48 , כאב בהגייה של אתיות מסויימות (מעט פחת) .רנטגנית הכל תקין. הרופא אמר או לעקור או

"להשאר ככה." שאלתי -האם יש נזק ב"להשאר ככה"? (מלבד הכאבים שנאמר ואתרגל לחיות איתם)..תודה רבה

ציטוט

עניתי שהרופא חייב להחליט מה הדרך הנכונה להמשך טיפו: מעקב בלבד, או מבנה וכתר זמני, או שיקום קבוע עם כתר קבוע, או חידוש טיפול שורש על ידי מומחה לטיפולי שורש ומיקרוסקופ.
איני יכול להחליט בעצמי דרך האינטרנט וזה יהיה לא מקצועי.
כל טוב,

התחברות

בודק...